• slide

    Nový oddíl - komunitní zahrada

Komunitní zahrada (Sokolí hnízdo)

Sokolí zahrada

TJ Sokol Trnovany založila první komunitní zahradu v Teplicích. Kdysi zpustlý kout areálu se tak změnil před očima – nálety vystřídaly záhony se zeleninou a keříky s rybízy či angreštem. Jde zároveň o místo pro přátelská setkávání i vzdělávání.

IMG_20181020_111132.jpgCo je to komunitní zahrada?

Nejde o klasické zahrádky, jak je známe z okrajů měst. Zdejší zahrada je společná pro více lidí. Každý zde má pronajatý záhon, o který se stará, kdykoli na to má náladu a čas. Výpěstky ze záhonu patří jen jemu, ale může se o ně podělit i s ostatními, třeba při společných ochutnávkách různých dobrot z produkce zahrady. Nechybí zde ani společné bylinkové záhonky či keře plné chutných bobulí, z nichž si může ochutnat kdokoli.

Podstatnou stránkou zahrady je její komunitní charakter, sdružuje tedy lidi se společným zájmem nejen o zahradničení, ale i o životní prostředí, zdravý životní styl, udržitelný přístup k půdě a podobně. Jde také o místo sousedského a mezigeneračního setkávání, tolik potřebného v dnešní době.

Jak se zapojit?

Chcete-li se podílet na rozvoji Sokolí zahrady, kontaktujte Gabrielu Hauptvogelovou (hauptvogelova@gmail.com), která vám sdělí vše podstatné. Do zahrady mají přístup pouze členové oddílu Sokol Trnovany, kteří zaplatí členský příspěvek za užívání zahrady. A samozřejmě jejich manželé, partneři a ratolesti. A v přítomnosti členů oddílu i kdokoli další.

Kde se dozvíte další informace?

Plány Sokolí zahrady, chystané akce, rady pro pěstitele a mnoho dalšího najdete na facebookové stránce https://www.facebook.com/sokolizahrada/

Novinky
Pozvánka na valnou hromadu TJ Sokol Trnovany 6.5.2023
Setkání českých a ukrajinských rodin navštívil i Mrkvomen
Zobrazit další novinky
Aktuální počasí