• slide

    Nový oddíl - komunitní zahrada

Stojíme za Ukrajinou! A pomáháme

Během víkendu jsme se spojili s Annou Gutschovou. Její muž a kamarádi odjeli na polskou hranici pro uprchlíky. Jde hlavně o ženy a děti. Zatím je odvezli například do Prahy nebo Mělníka. Z domovů odešli většinou jen s taškou nebo kufrem. Anna v sobotu 26.2. uspořádala sbírku materiální pomoci. Zajistili jsme dodávky a uskladnění v našich prostorách.
V neděli jsme věci roztřídili. Menší místnost se zaplnila trvanlivými potravinami, sunarem i sladkostmi. V další máme hygienické potřeby – pleny, vložky, šampóny a sprchové gely, toaletní papír, několik krémů i kartáčky a pasty na zuby. Ještě nás v pondělí čeká roztřídění darovaného oblečení podle druhů i velikostí. V tuto chvíli nejsou další věci potřeba.
Tyto věci bude i nadále Aniččin muž s kamarády vozit na hranici. A poslouží i uprchlíkům, kteří najdou azyl na Teplicku. V TJ Sokol Trnovany jsme také připraveni vymyslet nějaké volnočasové aktivity pro děti i dospělé. Zatím nevíme, co, jak a kdy bude zapotřebí.
Děkujeme Aničce a její partě, lidem, kteří do materiální sbírky přispěli i všem dalším, kteří se do této pomoci zapojili.

Novinky
Pozvánka na valnou hromadu TJ Sokol Trnovany 6.5.2023
Setkání českých a ukrajinských rodin navštívil i Mrkvomen
Zobrazit další novinky
Aktuální počasí