• slide

Nový oddíl - komunitní zahrada

Sokolí zahrada po ročním útlumu ožila

Komunitní zahrada TJ Sokol Trnovany zažila rušný rok. Tedy alespoň oproti roku 2020, kdy se kvůli začínající pandemii a nejistotě staralo o své truhlíky jen pár zahradnic a zahradníků. Loni přibylo několik nových členů.
Na začátku loňské sezóny jsme kovovými páskami a rohy zpevnili dřevěné truhlíky, aby se nám nerozpadly a ještě nějakou dobu vydržely. Květiny, dýně, jahody a další rostliny ozdobily vyčištěný a holý svah mezi parkovištěm a zahradou. Hranu parkoviště a další část zahrady jsme osadili keři s nadějí, že až vyrostou, vytvoří jakési živé ploty. Rostou tam maliny, zimolez, muchovník, komule, borůvky a kustovnice. Přibyly k dosavadním rybízům a angreštům.
Do letošní sezóny máme také pár plánů. Pořídíme kompostér a zvelebíme si místo k posezení s ohništěm pro naše setkávání.
Gabriela Hauptvogelová, „kapitánka“ komunitní zahrady TJ Sokol Trnovany

Finanční vypořádání dotace od města Teplice dle počtu mládeže
Finanční vypořádání dotace od města Teplice na neinvestiční náklady
Zobrazit další novinky